Obec Rudice | Jihomoravský kraj

Menu

Infokanál

InfoKanál (SMS nebo e-mailové zprávy) jsou služba občanům obce, částečně nahrazující místní rozhlas.

Návod k registraci služby najdete po kliknutí zde. Registraci můžete provést i pomocí webového formuláře zde.

Obsazenost pronajímaných prostor

Vyhledávání

Termíny

Popelnice: 03.06.2022

Žegrov: 21.05.2022

Sběrný dvůr: 21.05.2022

Oznámení

Akce jinde - seminář "Jak na úsporné bydlení"

Pozvánka na seminář na téma „JAK NA ÚSPORNÉ BYDLENÍ“. Seminář proběhne 7.6.2022 v 17:00 hod na Obecním úřadě Vísky.

MUDr. Grimová - ukončení praxe

MUDr. Helena Grimová oznamuje, že od 1. 7. 2022 ukončuje ze zdravotních důvodů praxi obvodní lékařky. Poskytovatelem zdravotních služeb bude od 1. 7. MUDr. Ivo Procházka. Tento bude i nadále ordinovat ve své ordinaci, v mé ordinaci bude přítomna jiná praktická lékařka a zdravotní sestra. Pokud se někteří pacienti rozhodnou přeregistrovat k jinému praktickému lékaři, mohou tak bez problémů učinit (nejlépe do 27. 6. 2022).

Poděkování

Praxi obvodní lékařky v Jedovnicích jsem vykonávala třicet let, ale zdravotní důvody mně nedovolují ordinovat nadále. Za tuto dobu jsme spolu zažili spoustu hezkých, klidných a úspěšných chvil, ale také řadu okamžiků obtížných, smutných, kdy již nebyla pomoc možná. Děkuji Vám tímto za pomoc, pochopení a spolupráci při jejich řešení. Na léta praxe a většinu života zde stráveného nikdy nezapomenu. Do dalších let Vám všem přeji pevné zdraví a hodně štěstí.
MUDr. Helena Grimová

Akce jinde - WOSTROWFEST

4.6.2022 od 17:00 hodin v areálu KD Ostrov u Macochy

Vstupenky v předprodeji je možné zakoupit přes smsticket.cz (viz. QR-kód), nebo na úřadě městyse Ostrov u Macochy. 

Akce jinde - Senetářovské gulášové slavnosti

v sobotu 21.5.2022 od 13:00 hodin v zahradě muzea Senetářov

Přerušení dodávky elektrické energie

úterý 31.5.2022 od 7:30 do 15:30 hodin

Vypnutá oblast: Obec Rudice, ulice Hajce č.p. 332,333 a 340

Zobrazit vše

Znak obce Rudice

Humanitární sbírka pro lidi a děti postižené válkou na Ukrajině. Věci je i nadále možné odevzdat na obecní úřad Rudice vždy v úřední dny pondělí a středu v úředních hodinách.  Vybraný materiál bude hromadně odvezen  na dohodnutá sběrná místa pomoci (Blansko, výstaviště Brno).

SEZNAM NEJNUTNĚJŠÍHO MATERIÁLNÍHO VYBAVENÍ SBÍRKY V RUDICI 

Věci musí být čisté, funkční a neprošlé! 

HYGIENA:

Dětské pleny (nejčastěji velikosti 5 a 6) • Dětské šampóny • Dětské krémy, oleje a pudry • Dětské prací prášky • Dětské zubní kartáčky • Krémy na opruzeniny • Hřebeny • Zubní kartáčky • Dámské hygienické potřeby (vložky a tampóny) • Vlhčené ubrousky • Toaletní papír • Papírové kapesníky • Tuhá mýdla • Sprchové gely a šampóny • Krémy pro dospělé i alergiky • Prací prášky a gely • Balzámy na rty • Deodoranty • Jednorázová holítka • Pěna na holení •

TRVANLIVÉ POTRAVINY:

 Dětská výživa a přesnídávky • Sunary • Dětské kapsičky a pitíčka• Čaje • 

 

Charita pro Ukrajinu: www.blansko.charita.cz, č.ú. 55660022/0800, VS 104

Český červený kříž: www.cervenykriz.eu, č.ú.333999/2700, VS 1502

Ministerstvo vnitra ČR:

Informace na https://www.mvcr.cz/ukrajina

 

Jihomoravský kraj:

Informace nahttps://www.jmk.cz/content/25067

 

 Finanční sbírky na podporu Ukrajiny - odkazy:

ČESKÝ ČERVENÝ KŘÍŽ

CHARITA ČESKÁ REPUBLIKA

ČLOVĚK V TÍSNI

 

Sbírka zdravotnického materiálu: 

ČČK ÚT A ČT 14-17h Sadová 2, Blansko

 

Sbírka humanitární pomoci: 

Oblastní charita Blansko - 14.3.-.20.3.2022

 

Nabídka pomoci:
MPVP 

 

Oblastní charita Blansko

Charita Blansko nabízí  materiální i poradenskou pomoc pro uprchlíky z Ukrajiny.

  • Do našich šatníků v Blansku a v Boskovicích si můžou přijít vybrat oblečení pro děti i pro dospělé, obuv, lůžkoviny, potřeby pro děti a další věci.
  • V první fázi akutní pomoci poskytujeme uprchlíkům také trvanlivé potraviny a hygienické potřeby.
  • V rámci služby Charitní krizová pomoc dále nabízíme uprchlíkům v regionu pomoc s vyřízením jejich různých požadavků, orientací v regionu (od formulářů na úřadech po zjišťování jejich materiálních potřeb).

odkazy: poradenská pomoc, potraviny Blansko, šatník Blansko, potraviny Boskovice, šatník Boskovice 

 

  • Muzeum Větrný mlýn je otevřeno sobota, neděle 9-12  14-17
  • Aktuální informace z IDS JMK - Infomail 20/2022 (zde). 
  • Nabídka pomoci v nouzovém stavu (Charita Blansko - krizové služby, linka důvěry).

Výše poplatků pro rok 2022: Poplatek za komunální odpad 600,- Kč, poplatek ze psa 200,- Kč.

SPLATNOST POPLATKU DLE OBECNĚ ZÁVAZNÉ VYHLÁŠKY č. 1/2021 (poplatek za komunální odpad) A DLE OBECNĚ ZÁVAZNÉ VYHLÁŠKY č. 3/2019 (poplatek ze psů) je do 31.5.2022.

Platby je možné provést v hotovosti na obecním úřadě od 11.4.2022, vždy v úřední dny pondělí a středa v době od 8 do 11:00 a od 12:30 do 17h.

Stále ale preferujeme platbu bezhotovostním převodem na č. ú. 5322631/0100 KB Blansko. Variabilní symbol je rodné číslo.

VŽDY PLATBA JEN ZA JEDNU OSOBU ZVLÁŠŤ (PROSÍM DODRŽOVAT!), Z DŮVODU IDENTIFIKACE PLATBY OSOBY, ZA KTEROU JE POPLATEK UHRAZEN!

Poplatník - fyzická osoba, která má ve vlastnictví stavbu určenou k individuální rekreaci, byt nebo rodinný dům, ve kterých není hlášena k pobytu žádná fyzická osoba, uhradí poplatek ve výši odpovídající poplatku za jednu fyzickou osobu (600,- Kč). Jako variabilní symbol uvede číslo popisné nemovitosti.

Každý poplatník musí splnit ohlašovací povinnost dle zákona č. 565/1990 Sb. (viz Obecně závazná vyhláška č. 1/2021 čl. 3 a formulář - Přiznání k místnímu poplatku na OÚ Rudice).

Držitel psa při bezhotovostní platbě uvede jako variabilní symbol číslo popisné. Tímto způsobem může zaplatit jen ten držitel psa, který má splněnou ohlašovací povinnost (formulář - Přiznání k místnímu poplatku ze psů na OÚ Rudice).

od pátku 10.6.2022 do neděle 12.6.2022

 

plakat 002

Vážení a milí příznivci kultury v obci. Dovolte mi, abych vás opět pozvala strávit jedno z nedělních odpolední pod vlivem umění. Stěny Rudické galerie se zaplní a svoji práci nám tentokráte představí rudická výtvarnice paní Věra Kocmanová – Lišková. Její osoba je úzce spjata s dřívějšími kulturními počiny v obci i činností samotné galerie. Je všestrannou umělkyní, která se zaměřuje na kresbu perem, kolorované kresby, kresby uhlem, malbu a grafiku. Podstatná část její tvorby je inspirovaná vřelým vztahem k rodnému kraji. Inspirace přírodou, oslava života, mateřství, duchovní energie, dobro a láska…to jsou jedny z hlavních motivů její tvorby. Vernisáž výstavy proběhne v neděli 29.5. v 16h v obřadní síni Dělnického domu v Rudici. Výstavu můžete navštívit v soboty a neděle vždy v čase 13 – 17h. V pondělí přes knihovnu 17 – 18:30h, do 4.7. O víkendu, kdy se konají Antonínské hody, bude galerie otevřena pouze v neděli 12.6. Přijďte nakouknout a kulturně pobýt. Jste srdečně zváni! L.M.

Kocmanová

neděle 22. 5. 2022 v 16 hodin 

Snímek obrazovky 2022 05 18 102319

Kulturu je třeba pěstovat i v pohnutých časech, proto si vás Rudická galerie dovoluje pozvat na první letošní výstavu obrazů a šperků výtvarnice Zuzany Ryšánkové. Umělecká tvorba ji provází od dětství a nasměrovala i její studium, které ji dovedlo až na Akademii výtvarných umění v Praze do ateliéru klasických malířských technik u profesora Zdeňka Berana. Její rozsah práce je námětově opravdu široký. Pod názvem MEZI – ČASY se skrývá téma zkoumání vztahů, emocí a zachycování okamžiků v různých časových úsecích. Pokud se chcete před výstavou naladit, můžete navštívit stránky Zuzany Ryšánkové www.obrazyduse.cz nebo www.sperkyduse.cz. Výstava bude zahájena v neděli 3. dubna v 16h ve vstupní hale Dělnického domu v Rudici s hudebním doprovodem Radima Zeliny & Old Horses. Výstava bude přístupná do 2.5. v obvyklé hodiny SO/NE 13 – 17h a v PO 17 – 18:30h přes knihovnu. Jste srdečně zváni kulturně pobýt!

Soubory ke stažení
SouborVeľkost souboru
Stahnout tento soubor (ZRysankova.pdf)Plakát1716 kB

Charitní poradna nabízí od nového roku svoje služby více lidem

Charitní poradna poskytuje bezplatně pomoc, podporu a rady lidem v nepříznivé sociální situaci v okrese Blansko. Protože stoupal počet lidí v regionu, kteří služby poradny Charity Blansko využívali, podařilo se navýšit kapacitu z dvou na čtyři pracovnice.

Do pracovišť Charitní poradny v Blansku a v Boskovicích tak můžou lidé přijít kromě dřívějšího pondělí odpoledne nově také v úterý, ve středu a ve čtvrtek dopoledne. Do Letovic pak ve středu odpoledne.

Služby Charitní poradny jsou tu pro lidi ve špatné sociální situaci, kteří nemají dostatek financí nebo nevědí, jak svoje potíže řešit. „Nejčastěji se na nás obrací klienti kvůli dluhům, exekucím, s problémy v pracovně právních vztazích, v rodinném právu. Pomáháme také s vyřizováním sociálních dávek,“ informuje vedoucí poradny Kateřina Korbelová.

Složité právní případy, zejména majetkové, Charitní poradna nevyřizuje. „Můžeme však s vámi probrat základní postupy a odkázat na další odbornou pomoc,“ dodává vedoucí poradny.

Podrobnější informace včetně aktuální provozní doby Charitní poradny najdete na webových stránkách www.blansko.charita.cz, na čísle 516 411 583 nebo e-mailu poradna.boskovice@blansko.charita.cz.

V rámci přípravy programu Kotlíkové dotace tímto předáváme informace o možnosti zapojení se do dotazníkového šetření směrem k občanům pro vytvoření seznamu potencionálních zájemců o dotaci. 

Dotazníkové šetření nemá závazný charakter. Účastníkům šetření nevzniká právo na dotaci ani povinnost se do programu po vyhlášení krajské výzvy zapojit. Vyhlášení programu pro občany je plánováno na první polovinu roku 2022. Odkaz zde

Infokanál

InfoKanál (SMS nebo e-mailové zprávy) jsou služba občanům obce, částečně nahrazující místní rozhlas.

Návod k registraci služby najdete po kliknutí zde. Registraci můžete provést i pomocí webového formuláře zde.

Obsazenost pronajímaných prostor

Vyhledávání

Termíny

Popelnice: 03.06.2022

Žegrov: 21.05.2022

Sběrný dvůr: 21.05.2022

Oznámení

Akce jinde - seminář "Jak na úsporné bydlení"

Pozvánka na seminář na téma „JAK NA ÚSPORNÉ BYDLENÍ“. Seminář proběhne 7.6.2022 v 17:00 hod na Obecním úřadě Vísky.

MUDr. Grimová - ukončení praxe

MUDr. Helena Grimová oznamuje, že od 1. 7. 2022 ukončuje ze zdravotních důvodů praxi obvodní lékařky. Poskytovatelem zdravotních služeb bude od 1. 7. MUDr. Ivo Procházka. Tento bude i nadále ordinovat ve své ordinaci, v mé ordinaci bude přítomna jiná praktická lékařka a zdravotní sestra. Pokud se někteří pacienti rozhodnou přeregistrovat k jinému praktickému lékaři, mohou tak bez problémů učinit (nejlépe do 27. 6. 2022).

Poděkování

Praxi obvodní lékařky v Jedovnicích jsem vykonávala třicet let, ale zdravotní důvody mně nedovolují ordinovat nadále. Za tuto dobu jsme spolu zažili spoustu hezkých, klidných a úspěšných chvil, ale také řadu okamžiků obtížných, smutných, kdy již nebyla pomoc možná. Děkuji Vám tímto za pomoc, pochopení a spolupráci při jejich řešení. Na léta praxe a většinu života zde stráveného nikdy nezapomenu. Do dalších let Vám všem přeji pevné zdraví a hodně štěstí.
MUDr. Helena Grimová

Akce jinde - WOSTROWFEST

4.6.2022 od 17:00 hodin v areálu KD Ostrov u Macochy

Vstupenky v předprodeji je možné zakoupit přes smsticket.cz (viz. QR-kód), nebo na úřadě městyse Ostrov u Macochy. 

Akce jinde - Senetářovské gulášové slavnosti

v sobotu 21.5.2022 od 13:00 hodin v zahradě muzea Senetářov

Přerušení dodávky elektrické energie

úterý 31.5.2022 od 7:30 do 15:30 hodin

Vypnutá oblast: Obec Rudice, ulice Hajce č.p. 332,333 a 340

Zobrazit vše

snek

 czechpoint

 blond

 krizport

klesti

kraj

feed-image Položky kanálu

Copyright 2022 Obec Rudice | Prohlášení o přístupnosti | Prohlášení o používání cookies | Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.